Stomatologia zachowawcza

Profilaktyką stomatologiczną nazywamy szereg działań mających na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów oraz tkanek, które otaczają zęby (przyzębia).

 

Stomatologia zachowawcza jest odnogą stomatologii skupiającą się na profilaktyce i zapobieganiu rozwojowi próchnicy oraz leczeniu i wypełnianiu ubytków w sposób maksymalnie skupiony na przywróceniu wartości funkcjonalnej i estetycznej. 

W Klinikach drSobczak oferujemy najwyższej klasy inteligentne materiały stomatologiczne GRADIA oraz G-AENIAL, które stosujemy standardowo do każdego wypełnienia. Proponujemy również odbudowę zębów opartą o wkłady z najnowocześniejszego rodzaju włókna szklanego dostępnego na rynku. 

 

Wykonanie wszelkich zabiegów w Klinikach drSobczak możliwe jest w znieczuleniu zapewniającym pełen komfort podczas wizyty.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Higienizacja

Higienizacja wykonywana przez dyplomowane higienstki jest podstawowym zabiegiem, poprzedzającym leczenie jamy ustnej.

 

Podczas zabiegu skupiamy się na kilku kolejnych etapach.

Zaczynamy od usunięcia kamienia nazębnego (scaling) przy użyciu ultradźwiękowego skalera. Jest to niezwykle istotne ze względu na negatywny wpływ na odsłanianie i obniżanie się szyjek zębowych co może prowadzić do zaniku kości wyrostka zębowego oraz kolejno do rozchwiania zębów, a w konsekwencji nawet ich utraty. Następnie usuwamy z powierzchni zębów wszelki osad, płytkę nazębną i przebarwienia poprzez piaskowanie przy użyciu tak zwanej piaskarki. Kolejnym etapem jest polerowanie przy zastosowaniu specjalistycznych past polerskich oraz szczotek i gumek dające efekt gładkiej i jednolitej faktury. Końcowym etapem higienizacji jest fluoryzacja polegająca na wcieraniu w zęby odpowiednich lakierów, pianek, roztworów i żeli fluorkowych.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Endodoncja- leczenie kanałowe i mikroskop

Leczenie endodontyczne zwane potocznie leczeniem kanałowym przeprowadzane jest w wypadku obumarcia miazgi zęba złożonej z nerwów i naczyń bądź jego nieodwracalnego stanu zapalnego.

W oparciu o zdjęcia RTG określona zostaje szczegółowa anatomia zęba, a w tym liczba kanałów, ich kształt i przebieg oraz długość korzeni. Leczenie inicjowane jest poprzez otwarcie komory zęba, w której likwidowane są wszystkie zainfekowane i uszkodzone przez bakterie tkanki. Zapewnia to pełen dostęp do kanałów korzeniowych, z których usuwa się zakażoną miazgę. Przy użyciu specjalistycznego endometru mierzona jest indywidualna długość każdego z kanałów, które zostają dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane odpowiednimi środkami. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest osuszenie kanałów i szczelne wypełnienie ich wnętrza specjalnymi materiałami, które zapewnią szczelność nie dopuszczą do ponownego zainfekowania tkanek okołowierzchołkowych. 

Cały zabieg jest przeprowadzany przez doświadczonych i wysoko wyspecjalizowanych lekarzy endodontów pod mikroskopem. Leczenie endodontyczne w naszych Klinikach odbywa się wyłącznie wg. najnowszych metod i norm ustalonych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne, co potwierdza najwyższą skuteczność określaną według najnowszych badań na ponad 95%.

Wykonanie wszelkich zabiegów w Klinikach drSobczak możliwe jest w znieczuleniu zapewniającym pełen komfort podczas wizyty.


Użycie specjalnego mikroskopu operacyjnego przy zabiegu endodontycznym, daje lekarzowi nowe możliwości terapeutyczne, pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów oraz, co też jest nie bez znaczenia, na komfort pracy lekarza.

W celu przeprowadzenia leczenia specjalista musi odnaleźć i strannie opracować wszystkie kanały zęba co jest niezwykle trudne i pracochłonne. Wskazaniami do leczenia Pacjenta pod mikroskopem jest odnalezienie ujść dodatkowych kanałów oraz udrożnienie tych, które bez odpowiedniego powiększenia określa się jako niedrożne. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość usuwania z przewodów złamanych instrumentów endodontycznych oraz zamykanie perforacji. O wiele łatwiejsze jest śledzenie resorpcji wewnętrznej i zewnętrznej oraz wykonywanie zabiegów chirurgii endodontycznej.

Z myślą o najwyższej staranności i precyzji korzystamy z powiększeń 6x, 10x, 16x, a nawet 25x!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Ortodoncja

W Klinikach dr Sobczak oferujemy nowoczesne i kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych również te przygotowujące do planowanego zabiegu chirurgicznego lub protetycznego.

 

Proponujemy Państwu najbardziej zaawansowany i innowacyjny system przezroczystych nakładek Invisalign. Nakładki są wykonane z inteligentnego materiału SmartTrack zapewniającego 75% poprawy w ogólnej przewidywalności przemieszczania się zębów do oczekiwanej przez specjalistę pozycji.

Proces leczenia rozpoczyna konsultacja, podczas której lekarz kwalifikuje Pacjenta i wykonuje prześwietlenia oraz skany cyfrowe. Na podstawie otrzymanej dokumentacji opracowuje zindywidualizowany plan leczenia. Następnie Pacjent otrzymuje od specjalisty zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi nosić codziennie i wymieniać średnio co tydzień bądź dwa. Lekarz spotyka się z Pacjentem co sześć do ośmiu tygodni w celu monitorowania przebiegu i postępów leczenia oraz przekazania nowych nakładek. Na koniec wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego utrzymującego zęby w ich nowej, idealnej pozycji.

Nakładki są praktycznie niezauważalne, co pozwala rozmawiać i śmiać się bez obaw. 

Zapytaj swojego lekarza ortodontę o możliwość wykonania szyn INVISALIGN dla Ciebie!

 

Lekarz na podstawie uprzednio wykonanego badania pacjenta, modeli jego uzębienia oraz zdjęć RTG (pantomograficznego oraz cefalometrycznego) zaproponuje Państwu indywidualny plan leczenia.

Stosujemy również aparaty ruchome oraz stale, zarówno standardowe (metalowe zamki) jak również estetyczne (kompozytowe lub ceramiczne zamki).

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Chirurgia stomatologiczna

W Klinikach dr Sobczak oferujemy pełen zakres świadczeń z zakresu chirurgii stomatologicznej. W tej dziedzinie wykonujemy przede wszystkim ekstrakcje, czyli usunięcia zębów. Zajmujemy się zębami wyrżniętymi nie wyrżniętymi oraz tzw. dłutowaniem zębów mądrości nazywanych potocznie "ósemkami". Przeprowadzamy resekcję wierzchołków korzeni np. w przypadku przeciwwskazań do leczenia kanałowego, co również ratuje ząb przed usunięciem. Wykonujemy korekcje wyrostków zębodołowych przed rozpoczęciem leczenia protetycznego i wycinamy fałdy włókniste.

Wspieramy leczenie ortodontyczne podcinając wędzidełka, odsłaniając zatrzymane zęby czy wszczepiając śruby ortodontyczne – dodatkowe implanty na czas leczenia ortodontycznego.

Zajmujemy się także Sterowaną Regeneracją Kości (ang. GBR - Guided Bone Regeneration), czyli odtworzenie objętościowe utraconej tkanki kostnej wspierające leczenie implantologiczne i periodontologiczne. Fundamentalnym elementem wszczepiania implantów zębowych jest odpowiedni stan jakościowy i ilościowy tkanki kostnej w obszarze, w którym planowane jest leczenie. GBR pozwala przy użyciu wysoce specjalistycznych preparatów kościozastępczych bądź kościotwórczych na opowiednie wsparcie dla naturalnie regenerującej się tkanki. Zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości są powszechnie uznane za bezpieczne procedury przynoszące niezwykle satysfakcjonujące rezultaty rzadko możliwe bez wsparcia naturalnej odbudowy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Protetyka

Leczenie protetyczne skupia się na pełnym przywróceniu anatomicznych warunków zgryzowych w przypadku wszelkich braków w uzębieniu. W Klinikach dr Sobczak protetyka obejmuje zarówno uzupełnienia stałe, do których zaliczamy korony na implantach, wkłady, korony i mosty jak również uzupełnienia ruchome, do których zaliczamy protezy. Macie Państwo możliwość wykonania uzupełnień stałych najwyższej jakości, w tym pełnoceramiczne LAVA czy CERCON SCHUTZ DENTAL GROUP. Doskonała jakość tych prac, poza wzorcową estetyką, eliminuje problem sinienia dziąseł przy koronach, gdzie porcelana napalana jest na metal.

Proponujemy Państwu również uzupełnienia ruchome – protezy acetalowe. Są to protezy wykonane z materiału bardzo lekkiego i nieznacznie giętkiego, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu. Poza tym nie zawierają metalu, a klamry wykonane są z tego samego materiału w naturalnym kolorze zębów. 

Priorytetem jest dla nas doskonała jakość i precyzja wykonywanych prac po to, żeby na koniec leczenia zobaczyć nowy, niczym nieskrępowany szeroki uśmiech zadowolonego Pacjenta.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Implantologia

 

 

 

 

 

 

Firma Straumann wiodący producent innowacyjnych i najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny implantologii stomatologicznej wyróżniła nas przyznając prestiżowy tytuł autoryzowanej Kliniki implantologicznej w Warszawie.


Jako lider leczenia implantologicznego w Polsce gwarantujemy najwyższy poziom profesjonalizmu oraz bezpłatne konsultacje implantologiczne. Na całym świecie zastępowanie braków zębowych implantami wypiera tradycyjne rozwiązania protetyczne i staje się coraz popularniejszym standardem. Taka forma leczenia jest prosta, bezpieczna i bezterminowa, a dzięki nowatorskim autorskim rozwiązaniom dr. Barbary Sobczak również niesamowicie szybka:

Film pokazuje nowatorską metodę leczenia Pacjentów, którzy są zmuszeni usunąć wszystkie zęby lub nie mają ich wcale. Dzięki temu systemowi nie skazujemy Pacjenta na noszenie protezy. Dajemy możliwość normalnego, niczym nieskrępowanego funkcjonowania.

Na filmie dr. Barbara Sobczak w asyście swojego zespołu w ciągu zaledwie 3 godzin obdarowała swoją Pacjentkę mostem tymczasowym osadzonym na implantach. Natychmiastowe obciążenie jest rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcią cieszyć się szerokim, pięknym uśmiechem już po jednej wizycie. Niezwykle istotnym jest fakt przyspieszenia procesu gojenia się tkanek w jamie ustnej i brak jakichkolwiek niespodziewanych powikłań.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!


Braki jednozębowe

 
 

W zabiegu wykorzystujemy zjawisko osteointegracji, które pozwala zastąpić ząb w wyniku zrośnięcia implantu z kością. Dzięki temu uzyskujemy wieloletnią stabilność i pełną naturalność rozwiązania ponieważ implanty funkcjonują w jamie ustnej w sposób maksymalnie zbliżony do ich naturalnego anatomicznego odpowiednika.

 

 

Implant zastępuje brakujący korzeń zęba pozostawiając sąsiadujące zdrowe zęby nietknięte.Działa jako podparcie dla korony przenosząc siły gryzienia na kość zapobiegając jej zanikowi.

 

  

W przypadku tradycyjnych metod, dwa zdrowe sąsiadujące z brakiem zęby muszą zostać oszlifowane aby utrzymać most. Utrata naturalnej struktur zęba jest nie odwracalna. Ponadto może dochodzić do zaniku kości ponieważ most nie przenosi sił gryzienia na kość. W związku z tymi wadami klasycznych metod nasi specjaliści zdecydowanie rekomendują nowoczesne leczenie implantologiczne.

 

 


Braki wielozębowe

 
 

Zaletą mostów osadzonych na implantach jest to, że zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem pozostają nietknięte. Pozwala to na długoterminową ocenę wykonanego leczenia i zachowanie pełnej i zdrowej tkanki kostnej. Ponadto implant pełni rolę podparcia dla korony przenosząc wszelkie siły powstałe w wyniku gryzienia na kość co zapobiega jej resorpcji, czyli zanikaniu co jest naturalne przy brakach zębowych. 

 

 

 


Bezzębie całkowite

 
 

Brakujące zęby zarówno w szczęce jak i żuchwie mogą zostać uzupełnione w postaci pełnego okrężnego mostu opartego na czterech lub sześciu implantach. To rozwiązanie zapewnia pełną stabilność i trwałość podparcia dla mostu oraz sztucznych koron. To rozwiązanie daje najwyższy możliwy komfort i pozwala całkowicie zapomnieć o posiadaniu uzupełnienia. Wszelkie siły działające podczas przeżuwania rozkładane są w sposób maksymalnie zbliżony do fizjologicznego poprzez implanty osadzone w kościach tak samo, jak naturalne zęby.

   

 

 

Dane kontaktowe

zobacz jak do nas dojechać

Zamknij x
Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony. Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie, a także zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych sprawdź naszą Politykę prywatności.