Pracą fizjoterapeuty stomatologicznego jest przywracanie prawidłowej fizjologicznej ruchomości w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i normalizacja napięć w tkankach
miękkich. Terapii podlegają również stawy w kręgosłupie i miednicy po to, aby przywrócić ich prawidłową ruchomość. Sprzyja to likwidacji bólu, tarć i trzasków.
 
Stosujemy techniki masażu, terapii manualnej, terapii tkanek miękkich wewnątrz i na zewnątrz ust, mobilizacyjne techniki wykonywane na szyjnym i piersiowym odcinku kręgosłupa oraz stawach skroniowo-żuchwowych. Pracujemy również metodami kinezyterapii, czyli wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie, oraz stosujemy dobór wkładek do butów, które korygują postawę ciała Pacjenta, co również ma wpływ na stawy skroniowo żuchwowe.
 
Rehabilitacja stomatologiczna to wszystkie działania lecznicze i terapeutyczne realizowane w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni narządu żucia oraz powiązanych z nimi
narządów jamy ustnej i twarzoczaszki. Wszystkie te elementy tworzą układ, dzięki któremu jest możliwe mówienie, gryzienie, żucie, połykanie, a także oddychanie. Napięcia mięśniowe pojawiające się w obrębie narządu żucia mogą być przenoszone na mięśnie kręgosłupa szyjnego, obręczy barkowej oraz na  inne, często odległe obszary, prowadząc do odczuwania dolegliwości bólowych głowy, barku, czy kręgosłupa.  W niektórych przypadkach może też dojść do sytuacji odwrotnej, gdzie niewłaściwa pozycja miednicy, kręgosłupa i głowy będzie skutkowała przeciążeniem struktur układu stomatognatycznego.
 
Problemy stawu skroniowo - żuchwowego dotyczą ponad połowy naszej populacji. Bóle szczęki w okolicy uszu podczas szerokiego otwierania ust czy podczas jedzenia, trzaski stawowe bądź ograniczenia ruchomości są bardzo uciążliwe. Część osób próbuje zwalczyć problem stosując farmakoterapię, lub korzystając z usług chirurga. Szerszej liczbie osób mało znana jest skuteczność fizjoterapii w leczeniu tego zaburzenia, a wystarczy regularna współpraca z fizjoterapeutą, aby zażegnać większość problemów w obrębie SSŻ.
 
Po zgłoszeniu się do fizjoterapeuty, najpierw musi zostać postawiona diagnoza. Specjalista przeprowadza więc wywiad na temat objawów, historii choroby oraz współistniejących schorzeń. Następnie bada Pacjenta – między innymi ocenia ruchomość stawów, poprawność zgryzu, wygląd jamy ustnej, napięcie mięśni oraz stan w obrębie kręgosłupa i miednicy. A w razie potrzeby kieruje na specjalistyczne badania (np. RTG czy tomografię komputerową). Gdy przestaje poprawnie działać choćby jedna część tego układu, wtedy znacząco pogarsza się funkcjonowanie w codziennych sytuacjach życiowych. Trudno jest mówić, jeść, czasem zaburzona jest nawet mimika twarzy. Wtedy niezbędna jest właśnie fizjoterapia stomatologiczna, której celem jest poprawa zdrowia oraz zwiększenie komfortu Pacjenta poprzez ograniczenie lub zlikwidowanie napięć, bólu, tarcia oraz trzasków, przywrócenie prawidłowej ruchomości stawu, noszenie aparatu ortodontycznego, ograniczenie ryzyka pojawienia się niepożądanych zmian w przyszłości.
 
Dolegliwościami kwalifikującymi Pacjenta do rehabilitacji stomatologicznej są bóle zębów, jamy ustnej, w tym żuchwy i szczęki i całej twarzy oraz głowy. Wskazaniem są też bóle i trzaski w obrębie stawów żuchwy oraz problemy z przełykaniem, otwieraniem i zamykaniem ust. Powodem, dla którego należy odwiedzić fizjoterapeutę jest szum w uszach i zgrzytanie zębami (bruksizm) oraz nawykowe żucie gumy.
 
Oferujemy terapię manualną polegającą na zastosowaniu specyficznych i ukierunkowanych bodźców mechanicznych przekazywanych przez terapeutę za pomocą rąk, bez użycia jakichkolwiek przyrządów. Jej celem jest osiągnięcie równowagi mięśniowo-powięziowej i symetrycznej pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak również wykluczanie dolegliwości  bólowych. Stosujemy gamę różnorakich technik manualnych do osiągnięcia tego celu.
 
Proponujemy ćwiczenia (kinezyterapia) ukierunkowane, dobrane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta wykorzystywane tak, aby poprawić i utrzymać efekty działań fizjoterapeutycznych.
 

Polecamy również kinezjotaping, czyli zabieg wspomagający usprawnianie Pacjenta oraz poprawę pracy jego mięśnii.  Klejenie plastrami stosuje się ją przy różnych dysfunkcjach układu mięśniowo-stawowego. Tejp nie ogranicza w żaden sposób ruchów, jest wodoodporny, a skóra może z nim normalnie oddychać, nie trzeba ściągać go na noc, lub zdejmować np. do pływania. Grubość i ciężar tejpa zbliżone są do parametrów skóry.  Kinezjotaping  wspomaga pracę mięśni, zapobiega nadmiernemu ich napinaniu. Zmniejsza dolegliwości bólowe, pobudza uszkodzone mięśnie, likwiduje obrzęki chłonne, rownież poprzez tworzenie przestrzeni podskórnej, poprawia krążenie i drenaż limfatyczny. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Medycyna estetyczna

Wiele czynników takich, jak wiek, choroby, indywidualne predyspozycje czy nieszczęsliwe wypadki ma wpływ na problemy estetyczne. Na szczęście w Klinikach dr Sobczak oferujemy szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej opartych na doświadczeniu i kwalifikacjach naszych specjalistów oraz najnowocześniejszych metodach. Pomagamy przywrócić piękno z długotrwałymi i naturalnymi rezultatami w ramach pojedynczych zabiegów oraz pełnych pakietów dobranych dla Państwa w sposób w pełni indywidualny.

 

Dobieramy odpowiednie rozwiązania dzięki dokładnej diagnostyce dermatologicznej i preferencjom Pacjenta. Naszym celem jest uzyskanie efektu końcowego, który spełni, a wręcz przerośnie oczekiwania Pacjenta przy jednoczesnym zadbaniu o jego zdrowie i przyjazną atmosferę. 

 

Służymy poprawą komfortu życia naszych Pacjentów eliminując zmarszczki mimiczne, wypełniając bruzdy i fałdy oraz korygując cienie pod oczami. Powiększamy, podkreślamy i nawilżamy usta, modelujemy kontury twarzy i przywracamy jej objętość dzięki wolumetrii. Wykonujemy również mezoterapię, leczymy łysienie, a także nadpotliwość.

 

Przeprowadzamy plastykę korekcyjną powiek oraz odstających uszu. Dokonujemy liftingu twarzy i poprawiamy jej owal poprzez użycie najwyższej jakości nici PDO pobudzając syntezę kolagenu i elastyny przez polidioksanon, z którego wykonane są nici. Pomagamy w problemach związanych z bruksizmem wykorzystując toksynę botulinową (botoks) pozwalając na rozluźnienie mięśni żwacza poprzez ich obkurczenie prowadzące do zahamowania dolegliwości oraz optycznego wysmuklenia twarzy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Internista

Zapewniamy Państwu szybki i łatwy dostęp do lekarza internisty. Podstawą działania jest profilaktyka oraz wstępna diagnoza diagnozę, a także leczenie oraz kontrola stanu zdrowia w przypadkach dotyczących infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz nagłych stanów zapalnych. Bardzo często jest to lekarz pierwszego konatku, który po dokładnym zbadaniu pokieruje Państwa do odpowiedniego lekarza-specjalisty. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Ginekologia

W Klinikach dr Sobczak zapewniamy Pacjentkom pełen zakres świadczeń ginekologicznych począwszy od profilaktyki przez diagnostykę po kompleksowe leczenia ginekologiczne.

 

Możliwe jest pełne prowadzenie ciąży wsparte badaniami USG oraz konsultacje ginekologiczne. Przeprowadzamy szereg badań, a wśród nich diagnostykę obrazową, USG ginekologiczne dopochwowe, nieinwazyjną diagnostykę prenatalną. Wykonujemy badania genetyczne w kierunku HPV, szczepimy przeciwko HPV, a także oferujemy rozwiązania profilaktyczne i leczenie HPV.

 

W ramach profilaktyki zachęcamy wszystkie Pacjentki do regularnych wizyt mających na celu kontrolę swojego stanu zdrowia. Pozwala to na zmaksyalizowanie skuteczności ewentualnego leczenia. Wizyta u specjalisty połączona z szerokim zakresem przeprowadzanych badań powinna odbywać się nie rzadziej niż raz na rok. Lekarz ginekolog pomaga Pacjentkom również w wyborze najbardziej odpowiedniej i skutecznej metody antykoncepcyjnej. 

W celu pełnej i dokładnej diagnostyki oferujemy szeroki wachlarz diagnostyki, a w tym badania krwi oraz USG. Gabinet ginekologiczny wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, dzięki któremu możliwa jest szybka i niezwykle dokładna analiza prowadząca do diagnozy wskazującej skuteczne leczenie. 

Wszelkie wizyty odbywają się pod okiem lekarza ginekologa o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, który pomaga naszym Pacjentkom w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Ortopedia

W Klinikach dr Sobczak ortopedią zajmuje się wysoce wykwalifikowany lekarz z wieloletnim doświadczeniem i długim stażem pracy w szpitalu jako chirurg ortopeda- traumatolog. Posiada specjalizacje z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Zajmuje się konsultowaniem i pełnym prowadzeniem Pacjentów przez proces leczenia i rehabilitacji. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi, takie jak iniekcyjne blokowanie stawów. 

Wszystkie konsultacje ortopedyczne przeprowadzane przez naszego eksperta obejmują problemy i schorzenia kończyn górnych i dolnych. Jest zorientowany na trudności związane ze stawami barkowo-obojczykowymi, ramiennymi, łokciowymi, promieniowo-nadgarstkowymi, biodrowymi, kolanowymi, skokowymi oraz zmianami zwyrodnieniowymi w postaci tzw. blokowania stawów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Psychiatra

W naszym zespole posiadamy znakomitego lekarza psychiatrę zajmującego się badaniem i stosowaniem biopsychospołecznych zasad w etiologii, ocenie, rozpoznaniu, leczeniu, rehabilitacji i zapobieganiu behawioralnym, emocjonalnym i umysłowym zaburzeniom. Wspomniane niedogodności mogą występować w życiu każdego człowieka samodzielnie lub wspólnie z innymi problemami tej natury. Mogą być to m.in. stany lękowe, depresja czy psychoza. Pragniemy zapewnić Państwu łatwy dostęp do świadczeń pozwalających na leczenie i pozbycie się tych problemów w komfortowej i przyjaznej atmosferze przy wykorzystaniu wyników najnowszych i sprawdzonych badań oraz założeń.

 

Medycyna pracy

Kliniki dr Sobczak zapewniają wsparcie z zakresu medycyny pracy. Pomagamy w przeprowadzaniu badań wstępnych, okresowych i kontrolnych dla Pracowników wszelkich branż zawodowych narażonych na różnorodne szkodliwe czynniki. Oferujemy badania Kandydatów na kierowców potwierdzone świadectwem kwalifikacji niezbędnym do Wydziału Komunikacji. Wspomagamy Zatrudnionych w pracy na wysokościach i maszynach w ruchu. Wydajemy zaświadczenia dla Pracowników obsługujących monitory ekranowe. Zapewniamy wsparcie w realizacji badań laboratoryjnych w bardzo szerokim zakresie oraz badań sanitarno-epidemiologicznych wraz z wydaniem orzeczenia. Realizujemy badania dotyczące pracy w promieniowaniu jonizującym.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Punkt pobrań

Przy współpracy z laboratoriami ALAB, przeprowadzamy pełen zakres badań laboratoryjnych z moczu, krwi oraz kału.

Profesjonalnie przeprowadzone badania, najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny oraz wieloletnie doświadczenie, są gwarancją kompleksowej i szybkiej obsługi każdego pacjenta. W rezultacie otrzymujemy wiarygodne wyniki, będące gwarancją trafnej diagnozy, pozwalającej na wdrożenie skutecznej i efektywnej terapii.

Jeżeli chcielibyście Państwo wykonać badania przed godziną 9:00, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą nową stronę drsobczak.pl, na której zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Dane kontaktowe

zobacz jak do nas dojechać

Zamknij x
Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony. Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie, a także zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych sprawdź naszą Politykę prywatności.