Protetyka

Klinika Radość w Warszawie oferuje uzupełnienia protetyczne stałe, korony na implantach, wkłady, korony i mosty, również uzupełnienia protetyczne ruchome. Wykonujemy protezy zębowe porcelanowe bez użycia metalu.

Leczenie protetyczne obejmuje zarówno uzupełnienia stałe, do których zaliczamy korony na implantach, wkłady, korony i mosty jak również uzupełnienia ruchome, do których zaliczamy protezy. W Klinice Radość macie Państwo możliwość wykonania uzupełnień stałych najwyższej jakości, w tym pełnoceramiczne LAVA czy CERCON SCHUTZ DENTAL GROUP. Doskonała jakość tych prac, poza wzorcową estetyką, eliminuje problem sinienia dziąseł przy koronach, gdzie porcelana napalana jest na metal.

Proponujemy Państwu również uzupełnienia ruchome – protezy acetalowe. Są to protezy wykonane z materiału bardzo lekkiego i nieznacznie giętkiego, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu. Poza tym nie zawierają metalu, a klamry wykonane są również z acetalu w kolorze zębów. Dzięki temu nawet przy dużych brakach zębowych, czy szerokim uśmiechu nic nie wskazuje na to, że mają Państwo protezę.

Ortodoncja

Klinika Radość w Warszawie oferuje nowoczesne leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych.

Proponujemy Państwu innowacyjny system przezroczystych szyn. Szyny są praktycznie niezauważalne. Możesz rozmawiać i śmiać się bez obaw.

Zapytaj swojego lekarza ortodontę o możliwość wykonania szyn INVISALIGN dla Ciebie!

Wykonujemy również aparaty stałe (metalowe i estetyczne) oraz ruchome, prowadzimy pełne leczenie ortodontyczne.

Lekarz specjalista na podstawie uprzednio wykonanego badania pacjenta, modeli jego uzębienia oraz zdjęć RTG (pantomograficznego oraz cefalometrycznego) zaproponuje Państwu indywidualny plan leczenia.

Leczymy wady zgryzu u dzieci i dorosłych.
Prowadzimy również leczenie ortodontyczne przygotowujące do planowanego zabiegu chirurgicznego lub protetycznego.


Chirurgia stomatologiczna

Klinika Radość w Warszawie oferuje pełen zakres świadczeń z zakresu chirurgii stomatologicznej. Poza ekstrakcjami zębów wykonujemy także ekstrakcje poprzez dłutowanie, m.in. dłutowanie ósemek, resekcje wierzchołków, chemisekcje, korekcje wyrostków przed leczeniem protetycznym i wycinanie fałdów włóknistych.

Wspieramy leczenie ortodontyczne podcinając wędzidełka, odsłaniając zatrzymane zęby czy wszczepiając śruby ortodontyczne – dodatkowe implanty na czas leczenia ortodontycznego.

Zajmujemy się także augmentacją wyrostków czyli uzupełnianiem kości wspierając leczenie implantologiczne i periodontologiczne.


Augumentacja i podniesienie zatoki szczękowej

Augmentacja czyli uzupełnianie kości materiałami kościozastępczymi stosowana jest w przypadku konieczności uzupełnienia wyrostka zębowego.

Może być przeprowadzana przed leczeniem implantologicznym jako przygotowanie do tego leczenia lub w trakcie leczenia implantologicznego. Może również służyć jako tzw. sterowana regeneracja kości w leczeniu choroby przyzębia.

Podniesienie zatoki szczękowej wykonywane jest w przypadku zbyt małej wysokości wyrostka zębodołowego szczęki, uniemożliwiającego wszczepienie implantu odpowiedniej długości. Decyzja o konieczności wykonania takiego zabiegu podejmowana jest w oparciu o badanie RTG i CT.

W Klinice Radość mając na uwagę komfort pacjenta, zabieg podnoszenia dna zatoki szczękowej wykonujemy metodą zamkniętą przy pomocy Cas-Kit’u. Głównymi zaletami tej metody są: małoinwazyjność, „fizjologiczny” sposób podniesienia dna zatoki oraz brak dolegliwości po zabiegowych.


 

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA 3D

Wykonujemy cyfrowe zdjęcia pantomograficzne i tomografię komputerową, a dodatkowo dla wygody Pacjenta w Klinice Radość dysponujemy aparatami RTG w każdym gabinecie stomatologicznym.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA 3D

To bardzo precyzyjne badanie pozwalające uzyskać wysokiej jakości trójwymiarowy obraz tkanek pacjenta. Aparat posiada wiele innowacyjnych funkcji m.in. krótki czas ekspozycji, automatycznie dobierane parametry ekspozycji. Wszystko to pozwala lekarzowi skupić się na najważniejszym – Pacjencie.
Wykonujemy zdjęcia RTG:

 • zębów

 • nosa

 • zatok szczękowych

 • stawów skroniowo-żuchwowych

 

Rzetelna diagnostyka stanowi podstawę leczenia Pacjenta. Gwarantujemy komfort Pacjenta podczas badania. Dzięki zastosowaniu dużego pola obrazowania, możliwe jest wykonanie tylko jednego badania, które zastąpi konieczność wykonania kilku ekspozycji przy użyciu innych urządzeń.

W trakcie badania Pacjent otrzymuje obraz 3D o wymiarach 10×10 cm. Badanie pozwala na uzyskanie dowolnej ilości przekrojów poprzecznych kości i wyświetlenie ich w żądanej kolejności. Jest użytecznym narzędziem w diagnostyce przedimplantacyjnej oraz w przeprowadzeniu symulacji wszczepienia implantu. Dostarcza dokładny obraz radiograficzny oraz umożliwia wykonywanie pomiarów grubości tkanki kostnej.

Mikroskop

Kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z nowoczesnych metod stomatologicznych. Pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba i wykonać zabiegi wymagające dużych powiększeń, jak usuwanie złamanych narzędzi dentystycznych i udrażnianie kanałów.

Użycie specjalnego mikroskopu w endodoncji, daje lekarzowi nowe możliwości terapeutyczne, pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów oraz, co też jest nie bez znaczenia, na komfort pracy lekarza.
Zastosowanie mikroskopu, czyli dużych powiększeń 6x, 10x, 16x, 25x pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe.

Zabiegi wymagające dużych powiększeń przy leczeniu zębów pod mikroskopem to:

 • odnalezienie ujść dodatkowych kanałów zębowych
 • odnalezienie ujść i udrożnienie kanałów zębowych uważanych bez powiększenia za niedrożne
 • prawidłowe opracowanie kanałów zębowych, które mają nietypową budowę anatomiczną
 • usuwanie z przewodów, pod kontrolą wzroku, złamanych instrumentów endodontycznych
 • zamykanie perforacji
 • resorbcja wewnętrznej i zewnętrznej
 • wykonywanie zabiegów chirurgii endodontycznej
 • oraz wiele innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

W Klinice Radość w Warszawie leczymy pacjentów z wykorzystaniem narzędzia jakim jest mikroskop według najnowszych metod i norm ustalonych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne


Endodoncja

Leczenie endodontyczne zwane potocznie leczeniem kanałowym przeprowadzane jest wtedy, kiedy miazga zęba złożona z nerwów i naczyń obumiera lub dochodzi do nieodwracalnego stanu zapalnego. Polega na bezbolesnym usunięciu z korzeni zębów martwej lub zmienionej zapalnie miazgi powodującej infekcje i ból. Dużą dokładność zabiegów umożliwia specjalistyczny mikroskop.

Może być także przeprowadzane jako rewizja leczenia endodontycznego przeprowadzonego wcześniej, ale z różnych względów koniecznego do powtórzenia. Polega ono na oczyszczeniu kanału bądź kanałów zęba z zainfekowanej miazgi i ponownego wypełnienia ich materiałem.
W Klinice Radość leczeniem kanałowym zajmują się lekarze endodonci, którzy do leczenia używają specjalistycznego mikroskopu.

Leczenie endodontyczne w Klinice Radość odbywa się wyłącznie wg. najnowszych metod i norm ustalonych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne.
Sprawia to, że leczenie jest bardzo skuteczne.

Nasza doktor endodonta jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), co jest najlepszym świadectwem najwyższej jakości naszych usług.

Leczenie laserem

Mamy przyjemność zaproponować Państwu system leczenia z wykorzystaniem lasera stomatologicznego najnowszej generacji.

Dzięki zastosowaniu trzech długości fali, nasz laser umożliwia przeprowadzanie wielu zabiegów, m.in.:

 • podcięcie wędzidełka wargi oraz języka

 • plastyka dziąseł

 • usuwanie przebarwień na śluzówkach

 • wspomaganie leczenia periodontologicznego

 • wspomaganie leczenia endodontycznego

 • biostymulację

 • wybielanie zębów

 • leczenie opryszczki oraz aft

 • przyspieszenie gojenia ran

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków próchnicowych i rekonstrukcją zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Nowoczesna stomatologia zachowawcza i stomatologia estetyczna według najnowszych metod leczenia stały się nierozłączne.

Obecnie wypełnienia ubytków w zębach przednich i tylnych powinny idealnie imitować własne zęby. W Klinice Radość w Warszawie pragniemy Państwu zaproponować najwyższej klasy inteligentne materiały do odbudowy estetycznej, takie jak: GRADIA, G-AENIAL, które stosujemy standardowo do wszystkich wypełnień.

Oferujemy Państwu również odbudowę zębów tymi materiałami na wkładach z włókna szklanego.
Wszystkie zabiegi w Klinice Radość wykonujemy w znieczuleniach dających Państwu pełen komfort podczas wizyty.

Pedodoncja - leczenie dzieci

Wiemy jak ważne jest od początku zachęcanie dzieci do higieny jamy ustnej i wizyt stomatologicznych.

W Klinice Radość staramy się sprawić, żeby wizyta była dla dzieci czymś naturalnym i przyjemnym. Dbając o atrakcyjność wizyt, tak ważną dla dzieci, mogą one wybrać kolorową plombę Twinky Star, a po wizycie prezent dla dzielnego pacjenta.


Periodontologia

Periodontologia to część stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. 

Na skutek choroby przyzębia zwanej kiedyś paradontozą zdrowe zęby, bez próchnicy, zaczynają się ruszać aż w skrajnych przypadkach wypadają. Jest to złożony problem, który ma też podłoże genetyczne i zależy również od prawidłowego ustawienia zębów.

 

Skuteczne leczenie chorób przyzębia to często korelacja leczenia ortodontycznego z leczeniem chirurgicznym – sterowaną regeneracją kości. Kluczowe tutaj jest ponowne ustabilizowanie zębów. W tym celu prawidłowe ustawienie zębów sprawia, że siły żucia i kontakty zębowe eliminują tzw. uraz zgryzowy, a dodatkowo uzupełnienie kości wzmacnia podparcie zębów.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o leczeniu chorób przyzębia i możliwości jego zastosowania w Państwa przypadku, serdecznie zapraszamy do kliniki, gdzie lekarze odpowiedzą na Państwa pytania.

Wybielanie zębów – efekt “WOW”

Wybielanie zębów najmocniejszym preparatem amerykańskiej firmy Opalescence Boost dające efekt WOW to propozycja dla pacjentów, których nie satysfakcjonuje ich naturalny kolor zębów. W Klinice Radość w Warszawie proponujemy profesjonalne wybielenie zębów podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym dzięki gabinetowej metodzie wybielania.

 

Przy użyciu lampy aktywującej preparat wybielający, osiągamy wspaniały efekt rozjaśnienia zębów. Efekt ten teoretycznie utrzymuje się przez dwa lata, natomiast w praktyce, zęby po stosowanym przez nas preparacie do wybielania rzadko kiedy ciemnieją do koloru wyjściowego pacjenta.

Do zabiegu wybielania pacjent powinien mieć zęby bez złogów kamienia nazębnego czy osadu. Dlatego jeżeli konieczne jest wykonanie scalingu czy piaskowania powinno się to zrobić np. dzień przed zabiegiem. Aby poprawić swój uśmiech, zapraszamy do gabinetów stomatologicznych Kliniki Radosć w Warszawie.

Stosowany w Klinice Radość preparat to wynik naszych prób, który pozwala osiągnąć tak lubiany przez naszych pacjentów efekt “WOW”.

Dane kontaktowe

zobacz jak do nas dojechać

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.