Stomatologia zachowawcza

Profilaktyką stomatologiczną nazywamy szereg działań mających na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów oraz tkanek, które otaczają zęby (przyzębia).

 

Stomatologia zachowawcza jest odnogą stomatologii skupiającą się na profilaktyce i zapobieganiu rozwojowi próchnicy oraz leczeniu i wypełnianiu ubytków w sposób maksymalnie skupiony na przywróceniu wartości funkcjonalnej i estetycznej. 

W Klinikach drSobczak oferujemy najwyższej klasy inteligentne materiały stomatologiczne GRADIA oraz G-AENIAL, które stosujemy standardowo do każdego wypełnienia. Proponujemy również odbudowę zębów opartą o wkłady z najnowocześniejszego rodzaju włókna szklanego dostępnego na rynku. 

 

Wykonanie wszelkich zabiegów w Klinikach drSobczak możliwe jest w znieczuleniu zapewniającym pełen komfort podczas wizyty.

Higienizacja

Higienizacja wykonywana przez dyplomowane higienstki jest podstawowym zabiegiem, poprzedzającym leczenie jamy ustnej.

 

Podczas zabiegu skupiamy się na kilku kolejnych etapach.

Zaczynamy od usunięcia kamienia nazębnego (scaling) przy użyciu ultradźwiękowego skalera. Jest to niezwykle istotne ze względu na negatywny wpływ na odsłanianie i obniżanie się szyjek zębowych co może prowadzić do zaniku kości wyrostka zębowego oraz kolejno do rozchwiania zębów, a w konsekwencji nawet ich utraty. Następnie usuwamy z powierzchni zębów wszelki osad, płytkę nazębną i przebarwienia poprzez piaskowanie przy użyciu tak zwanej piaskarki. Kolejnym etapem jest polerowanie przy zastosowaniu specjalistycznych past polerskich oraz szczotek i gumek dające efekt gładkiej i jednolitej faktury. Końcowym etapem higienizacji jest fluoryzacja polegająca na wcieraniu w zęby odpowiednich lakierów, pianek, roztworów i żeli fluorkowych.

Endodoncja- leczenie kanałowe i mikroskop

Leczenie endodontyczne zwane potocznie leczeniem kanałowym przeprowadzane jest w wypadku obumarcia miazgi zęba złożonej z nerwów i naczyń bądź jego nieodwracalnego stanu zapalnego.

W oparciu o zdjęcia RTG określona zostaje szczegółowa anatomia zęba, a w tym liczba kanałów, ich kształt i przebieg oraz długość korzeni. Leczenie inicjowane jest poprzez otwarcie komory zęba, w której likwidowane są wszystkie zainfekowane i uszkodzone przez bakterie tkanki. Zapewnia to pełen dostęp do kanałów korzeniowych, z których usuwa się zakażoną miazgę. Przy użyciu specjalistycznego endometru mierzona jest indywidualna długość każdego z kanałów, które zostają dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane odpowiednimi środkami. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest osuszenie kanałów i szczelne wypełnienie ich wnętrza specjalnymi materiałami, które zapewnią szczelność nie dopuszczą do ponownego zainfekowania tkanek okołowierzchołkowych. 

Cały zabieg jest przeprowadzany przez doświadczonych i wysoko wyspecjalizowanych lekarzy endodontów pod mikroskopem. Leczenie endodontyczne w naszych Klinikach odbywa się wyłącznie wg. najnowszych metod i norm ustalonych przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne, co potwierdza najwyższą skuteczność określaną według najnowszych badań na ponad 95%.

Wykonanie wszelkich zabiegów w Klinikach drSobczak możliwe jest w znieczuleniu zapewniającym pełen komfort podczas wizyty.


Użycie specjalnego mikroskopu operacyjnego przy zabiegu endodontycznym, daje lekarzowi nowe możliwości terapeutyczne, pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów oraz, co też jest nie bez znaczenia, na komfort pracy lekarza.

W celu przeprowadzenia leczenia specjalista musi odnaleźć i strannie opracować wszystkie kanały zęba co jest niezwykle trudne i pracochłonne. Wskazaniami do leczenia Pacjenta pod mikroskopem jest odnalezienie ujść dodatkowych kanałów oraz udrożnienie tych, które bez odpowiedniego powiększenia określa się jako niedrożne. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość usuwania z przewodów złamanych instrumentów endodontycznych oraz zamykanie perforacji. O wiele łatwiejsze jest śledzenie resorpcji wewnętrznej i zewnętrznej oraz wykonywanie zabiegów chirurgii endodontycznej.

Z myślą o najwyższej staranności i precyzji korzystamy z powiększeń 6x, 10x, 16x, a nawet 25x!

Ortodoncja

W Klinikach dr Sobczak oferujemy nowoczesne i kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych również te przygotowujące do planowanego zabiegu chirurgicznego lub protetycznego.

 

Proponujemy Państwu najbardziej zaawansowany i innowacyjny system przezroczystych nakładek Invisalign. Nakładki są wykonane z inteligentnego materiału SmartTrack zapewniającego 75% poprawy w ogólnej przewidywalności przemieszczania się zębów do oczekiwanej przez specjalistę pozycji.

Proces leczenia rozpoczyna konsultacja, podczas której lekarz kwalifikuje Pacjenta i wykonuje prześwietlenia oraz skany cyfrowe. Na podstawie otrzymanej dokumentacji opracowuje zindywidualizowany plan leczenia. Następnie Pacjent otrzymuje od specjalisty zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi nosić codziennie i wymieniać średnio co tydzień bądź dwa. Lekarz spotyka się z Pacjentem co sześć do ośmiu tygodni w celu monitorowania przebiegu i postępów leczenia oraz przekazania nowych nakładek. Na koniec wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego utrzymującego zęby w ich nowej, idealnej pozycji.

Nakładki są praktycznie niezauważalne, co pozwala rozmawiać i śmiać się bez obaw. 

Zapytaj swojego lekarza ortodontę o możliwość wykonania szyn INVISALIGN dla Ciebie!

 

Lekarz na podstawie uprzednio wykonanego badania pacjenta, modeli jego uzębienia oraz zdjęć RTG (pantomograficznego oraz cefalometrycznego) zaproponuje Państwu indywidualny plan leczenia.

Stosujemy również aparaty ruchome oraz stale, zarówno standardowe (metalowe zamki) jak również estetyczne (kompozytowe lub ceramiczne zamki).

Chirurgia stomatologiczna

W Klinikach dr Sobczak oferujemy pełen zakres świadczeń z zakresu chirurgii stomatologicznej. W tej dziedzinie wykonujemy przede wszystkim ekstrakcje, czyli usunięcia zębów. Zajmujemy się zębami wyrżniętymi nie wyrżniętymi oraz tzw. dłutowaniem zębów mądrości nazywanych potocznie "ósemkami". Przeprowadzamy resekcję wierzchołków korzeni np. w przypadku przeciwwskazań do leczenia kanałowego, co również ratuje ząb przed usunięciem. Wykonujemy korekcje wyrostków zębodołowych przed rozpoczęciem leczenia protetycznego i wycinamy fałdy włókniste.

Wspieramy leczenie ortodontyczne podcinając wędzidełka, odsłaniając zatrzymane zęby czy wszczepiając śruby ortodontyczne – dodatkowe implanty na czas leczenia ortodontycznego.

Zajmujemy się także Sterowaną Regeneracją Kości (ang. GBR - Guided Bone Regeneration), czyli odtworzenie objętościowe utraconej tkanki kostnej wspierające leczenie implantologiczne i periodontologiczne. Fundamentalnym elementem wszczepiania implantów zębowych jest odpowiedni stan jakościowy i ilościowy tkanki kostnej w obszarze, w którym planowane jest leczenie. GBR pozwala przy użyciu wysoce specjalistycznych preparatów kościozastępczych bądź kościotwórczych na opowiednie wsparcie dla naturalnie regenerującej się tkanki. Zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości są powszechnie uznane za bezpieczne procedury przynoszące niezwykle satysfakcjonujące rezultaty rzadko możliwe bez wsparcia naturalnej odbudowy.

Implantologia

 

 

 

 

 

 

Firma Straumann wiodący producent innowacyjnych i najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny implantologii stomatologicznej wyróżniła nas przyznając prestiżowy tytuł autoryzowanej Kliniki implantologicznej w Warszawie.


Jako lider leczenia implantologicznego w Polsce gwarantujemy najwyższy poziom profesjonalizmu oraz bezpłatne konsultacje implantologiczne. Na całym świecie zastępowanie braków zębowych implantami wypiera tradycyjne rozwiązania protetyczne i staje się coraz popularniejszym standardem. Taka forma leczenia jest prosta, bezpieczna i bezterminowa, a dzięki nowatorskim autorskim rozwiązaniom dr. Barbary Sobczak również niesamowicie szybka:

Film pokazuje nowatorską metodę leczenia Pacjentów, którzy są zmuszeni usunąć wszystkie zęby lub nie mają ich wcale. Dzięki temu systemowi nie skazujemy Pacjenta na noszenie protezy. Dajemy możliwość normalnego, niczym nieskrępowanego funkcjonowania.

Na filmie dr. Barbara Sobczak w asyście swojego zespołu w ciągu zaledwie 3 godzin obdarowała swoją Pacjentkę mostem tymczasowym osadzonym na implantach. Natychmiastowe obciążenie jest rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcią cieszyć się szerokim, pięknym uśmiechem już po jednej wizycie. Niezwykle istotnym jest fakt przyspieszenia procesu gojenia się tkanek w jamie ustnej i brak jakichkolwiek niespodziewanych powikłań.

 

 

Braki jednozębowe

 
 

W zabiegu wykorzystujemy zjawisko osteointegracji, które pozwala zastąpić ząb w wyniku zrośnięcia implantu z kością. Dzięki temu uzyskujemy wieloletnią stabilność i pełną naturalność rozwiązania ponieważ implanty funkcjonują w jamie ustnej w sposób maksymalnie zbliżony do ich naturalnego anatomicznego odpowiednika.

 

Implant zastępuje brakujący korzeń zęba pozostawiając sąsiadujące zdrowe zęby nietknięte.Działa jako podparcie dla korony przenosząc siły gryzienia na kość zapobiegając jej zanikowi.

 

  

W przypadku tradycyjnych metod, dwa zdrowe sąsiadujące z brakiem zęby muszą zostać oszlifowane aby utrzymać most. Utrata naturalnej struktur zęba jest nie odwracalna. Ponadto może dochodzić do zaniku kości ponieważ most nie przenosi sił gryzienia na kość. W związku z tymi wadami klasycznych metod nasi specjaliści zdecydowanie rekomendują nowoczesne leczenie implantologiczne.

 

 

 


Braki wielozębowe

 
 

Zaletą mostów osadzonych na implantach jest to, że zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem pozostają nietknięte. Pozwala to na długoterminową ocenę wykonanego leczenia i zachowanie pełnej i zdrowej tkanki kostnej. Ponadto implant pełni rolę podparcia dla korony przenosząc wszelkie siły powstałe w wyniku gryzienia na kość co zapobiega jej resorpcji, czyli zanikaniu co jest naturalne przy brakach zębowych. 

  

 

 

Bezzębie całkowite

 
 

Brakujące zęby zarówno w szczęce jak i żuchwie mogą zostać uzupełnione w postaci pełnego okrężnego mostu opartego na czterech lub sześciu implantach. To rozwiązanie zapewnia pełną stabilność i trwałość podparcia dla mostu oraz sztucznych koron. To rozwiązanie daje najwyższy możliwy komfort i pozwala całkowicie zapomnieć o posiadaniu uzupełnienia. Wszelkie siły działające podczas przeżuwania rozkładane są w sposób maksymalnie zbliżony do fizjologicznego poprzez implanty osadzone w kościach tak samo, jak naturalne zęby.

   

 

 

Protetyka

Leczenie protetyczne skupia się na pełnym przywróceniu anatomicznych warunków zgryzowych w przypadku wszelkich braków w uzębieniu. W Klinikach dr Sobczak protetyka obejmuje zarówno uzupełnienia stałe, do których zaliczamy korony na implantach, wkłady, korony i mosty jak również uzupełnienia ruchome, do których zaliczamy protezy. Macie Państwo możliwość wykonania uzupełnień stałych najwyższej jakości, w tym pełnoceramiczne LAVA czy CERCON SCHUTZ DENTAL GROUP. Doskonała jakość tych prac, poza wzorcową estetyką, eliminuje problem sinienia dziąseł przy koronach, gdzie porcelana napalana jest na metal.

Proponujemy Państwu również uzupełnienia ruchome – protezy acetalowe. Są to protezy wykonane z materiału bardzo lekkiego i nieznacznie giętkiego, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu. Poza tym nie zawierają metalu, a klamry wykonane są z tego samego materiału w naturalnym kolorze zębów. 

Priorytetem jest dla nas doskonała jakość i precyzja wykonywanych prac po to, żeby na koniec leczenia zobaczyć nowy, niczym nieskrępowany szeroki uśmiech zadowolonego Pacjenta.

Pracą fizjoterapeuty stomatologicznego jest przywracanie prawidłowej fizjologicznej ruchomości w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i normalizacja napięć w tkankach
miękkich. Terapii podlegają również stawy w kręgosłupie i miednicy po to, aby przywrócić ich prawidłową ruchomość. Sprzyja to likwidacji bólu, tarć i trzasków.
 
Stosujemy techniki masażu, terapii manualnej, terapii tkanek miękkich wewnątrz i na zewnątrz ust, mobilizacyjne techniki wykonywane na szyjnym i piersiowym odcinku kręgosłupa oraz stawach skroniowo-żuchwowych. Pracujemy również metodami kinezyterapii, czyli wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie, oraz stosujemy dobór wkładek do butów, które korygują postawę ciała Pacjenta, co również ma wpływ na stawy skroniowo żuchwowe.
 
Rehabilitacja stomatologiczna to wszystkie działania lecznicze i terapeutyczne realizowane w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni narządu żucia oraz powiązanych z nimi
narządów jamy ustnej i twarzoczaszki. Wszystkie te elementy tworzą układ, dzięki któremu jest możliwe mówienie, gryzienie, żucie, połykanie, a także oddychanie. Napięcia mięśniowe pojawiające się w obrębie narządu żucia mogą być przenoszone na mięśnie kręgosłupa szyjnego, obręczy barkowej oraz na  inne, często odległe obszary, prowadząc do odczuwania dolegliwości bólowych głowy, barku, czy kręgosłupa.  W niektórych przypadkach może też dojść do sytuacji odwrotnej, gdzie niewłaściwa pozycja miednicy, kręgosłupa i głowy będzie skutkowała przeciążeniem struktur układu stomatognatycznego.
 
Problemy stawu skroniowo - żuchwowego dotyczą ponad połowy naszej populacji. Bóle szczęki w okolicy uszu podczas szerokiego otwierania ust czy podczas jedzenia, trzaski stawowe bądź ograniczenia ruchomości są bardzo uciążliwe. Część osób próbuje zwalczyć problem stosując farmakoterapię, lub korzystając z usług chirurga. Szerszej liczbie osób mało znana jest skuteczność fizjoterapii w leczeniu tego zaburzenia, a wystarczy regularna współpraca z fizjoterapeutą, aby zażegnać większość problemów w obrębie SSŻ.
 
Po zgłoszeniu się do fizjoterapeuty, najpierw musi zostać postawiona diagnoza. Specjalista przeprowadza więc wywiad na temat objawów, historii choroby oraz współistniejących schorzeń. Następnie bada Pacjenta – między innymi ocenia ruchomość stawów, poprawność zgryzu, wygląd jamy ustnej, napięcie mięśni oraz stan w obrębie kręgosłupa i miednicy. A w razie potrzeby kieruje na specjalistyczne badania (np. RTG czy tomografię komputerową). Gdy przestaje poprawnie działać choćby jedna część tego układu, wtedy znacząco pogarsza się funkcjonowanie w codziennych sytuacjach życiowych. Trudno jest mówić, jeść, czasem zaburzona jest nawet mimika twarzy. Wtedy niezbędna jest właśnie fizjoterapia stomatologiczna, której celem jest poprawa zdrowia oraz zwiększenie komfortu Pacjenta poprzez ograniczenie lub zlikwidowanie napięć, bólu, tarcia oraz trzasków, przywrócenie prawidłowej ruchomości stawu, noszenie aparatu ortodontycznego, ograniczenie ryzyka pojawienia się niepożądanych zmian w przyszłości.
 
Dolegliwościami kwalifikującymi Pacjenta do rehabilitacji stomatologicznej są bóle zębów, jamy ustnej, w tym żuchwy i szczęki i całej twarzy oraz głowy. Wskazaniem są też bóle i trzaski w obrębie stawów żuchwy oraz problemy z przełykaniem, otwieraniem i zamykaniem ust. Powodem, dla którego należy odwiedzić fizjoterapeutę jest szum w uszach i zgrzytanie zębami (bruksizm) oraz nawykowe żucie gumy.
 
Oferujemy terapię manualną polegającą na zastosowaniu specyficznych i ukierunkowanych bodźców mechanicznych przekazywanych przez terapeutę za pomocą rąk, bez użycia jakichkolwiek przyrządów. Jej celem jest osiągnięcie równowagi mięśniowo-powięziowej i symetrycznej pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak również wykluczanie dolegliwości  bólowych. Stosujemy gamę różnorakich technik manualnych do osiągnięcia tego celu.
 
Proponujemy ćwiczenia (kinezyterapia) ukierunkowane, dobrane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta wykorzystywane tak, aby poprawić i utrzymać efekty działań fizjoterapeutycznych.
 

Polecamy również kinezjotaping, czyli zabieg wspomagający usprawnianie Pacjenta oraz poprawę pracy jego mięśnii.  Klejenie plastrami stosuje się ją przy różnych dysfunkcjach układu mięśniowo-stawowego. Tejp nie ogranicza w żaden sposób ruchów, jest wodoodporny, a skóra może z nim normalnie oddychać, nie trzeba ściągać go na noc, lub zdejmować np. do pływania. Grubość i ciężar tejpa zbliżone są do parametrów skóry.  Kinezjotaping  wspomaga pracę mięśni, zapobiega nadmiernemu ich napinaniu. Zmniejsza dolegliwości bólowe, pobudza uszkodzone mięśnie, likwiduje obrzęki chłonne, rownież poprzez tworzenie przestrzeni podskórnej, poprawia krążenie i drenaż limfatyczny. 

Medycyna estetyczna

Wiele czynników takich, jak wiek, choroby, indywidualne predyspozycje czy nieszczęsliwe wypadki ma wpływ na problemy estetyczne. Na szczęście w Klinikach dr Sobczak oferujemy szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej opartych na doświadczeniu i kwalifikacjach naszych specjalistów oraz najnowocześniejszych metodach. Pomagamy przywrócić piękno z długotrwałymi i naturalnymi rezultatami w ramach pojedynczych zabiegów oraz pełnych pakietów dobranych dla Państwa w sposób w pełni indywidualny.

 

Dobieramy odpowiednie rozwiązania dzięki dokładnej diagnostyce dermatologicznej i preferencjom Pacjenta. Naszym celem jest uzyskanie efektu końcowego, który spełni, a wręcz przerośnie oczekiwania Pacjenta przy jednoczesnym zadbaniu o jego zdrowie i przyjazną atmosferę. 

 

Służymy poprawą komfortu życia naszych Pacjentów eliminując zmarszczki mimiczne, wypełniając bruzdy i fałdy oraz korygując cienie pod oczami. Powiększamy, podkreślamy i nawilżamy usta, modelujemy kontury twarzy i przywracamy jej objętość dzięki wolumetrii. Wykonujemy również mezoterapię, leczymy łysienie, a także nadpotliwość.

 

Przeprowadzamy plastykę korekcyjną powiek oraz odstających uszu. Dokonujemy liftingu twarzy i poprawiamy jej owal poprzez użycie najwyższej jakości nici PDO pobudzając syntezę kolagenu i elastyny przez polidioksanon, z którego wykonane są nici. Pomagamy w problemach związanych z bruksizmem wykorzystując toksynę botulinową (botoks) pozwalając na rozluźnienie mięśni żwacza poprzez ich obkurczenie prowadzące do zahamowania dolegliwości oraz optycznego wysmuklenia twarzy.

Internista

Zapewniamy Państwu szybki i łatwy dostęp do lekarza internisty. Podstawą działania jest profilaktyka oraz wstępna diagnoza diagnozę, a także leczenie oraz kontrola stanu zdrowia w przypadkach dotyczących infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz nagłych stanów zapalnych. Bardzo często jest to lekarz pierwszego konatku, który po dokładnym zbadaniu pokieruje Państwa do odpowiedniego lekarza-specjalisty. 

Dermatologia

W Klinikach dr Sobczak zapewniamy pełen zakres świadczeń dermatologicznych, do których należą diagnostyka i leczenie chorób skóry, a także zabiegi dermatologiczne.

 

Zajmujemy się leczeniem chorób skóry. Przeprowadzamy kuracje trądzika młodzieńczego i różowatego oraz łojotokwego zapalenia skóry. Pomagamy w wypadku chorób alergicznych, chorób infekcyjnych skóry i łuszczycy oraz przy problemach z łysieniem. 

W ramach dematochirurgii usuwamy zmienioną skórę w granicach zdrowych tkanek przy pomocy elektrokoagulacji. Wskazaniami do wykonanaia zabiegu są kaszaki (cysta naskórkowa, torbiel łojowa), włókniaki, tłuszczaki, żółtaki (kępki żółte), blizny przerosłe (koloidy), pieprzyki (znamiona barwnikowe), brodawki wirusowe (zwykłe, płaskie, stóp), brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste), brodawki łojotokowe, zmiany przednowotworowe i nowotworowe skóry.

 

Zajmujemy się diagnostyką zmian skórnych w ramach badania w kierunku złośliwości. Każda narośl skórna przed usunięciem jest dokładnie badana makroskopowo, palpacyjnie, a w razie potrzeby również dermatoskopowo. Niektóre ze zmian skórnych po tradycyjnym usunięciu chirurgicznym należy zbadać histopatologicznie.

 

Przy użyciu dermatoskopu nieinwazyjnie badamy skórę oraz jej wszelkie zmiany. Oglądany w urządzeniu obraz pozwala na niezwykle precyzyjną ocenę struktury wewnętrznej znamienia, guzka czy plam na skórze. Należy pamiętać, że dermatoskopia nie daje ostatecznej diagnozy. Pozwala natomiast różnicować zmiany w zależności od ich charakteru- na te łagodne i atypowe oraz w sposób jasny i konkretny określa sposób dalszego postępowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do oceny dermatoskopowej zmiana jest chirurgicznie wycinana i badana histopatologicznie. Każdorazowo badanie dermatoskopowe zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo, brak bólu, możliwość wielokrotnej powtarzalności (zalecane w wypadku większej ilości znamion), brak ograniczeń wiekowych i swobodę wykonywania u kobiet w ciąży. Wśród szczególnych sytuacji wymagających takiego badania jest pojawienie się nowych zmian barwnikowych na skórze, ewolucja starych znamion zarówno pod kątem kształtu, wielkości, koloru, konsystencji czy pojawienia się dolegliwości w postaci świądu, bólu, krwawienia itp. Wskazaniem są znamiona, które są często drażnione poprzez zahaczanie i skaleczenia (miejsca przylegania odzieży, okolice golone lub depilowane) oraz znamiona zlokalizowane w miejscach odkrytych i narażonych na częstą ekspozycję na działanie promieni słonecznych, a w szczególności ultrafioletowych.

 

Wykonujemy peelingi lekarskie powierzchowne- migdałowy i glikolowy oraz średniogłębkie- glikolowy, pirogronowy, salicylowy, TCA, Yellow peel. 

 

W przypadku wypadania włosów leczymy ten problem mezoterapią (Mesoline Hair), natomiast nadpotliwość w okolicach pach, dłoni i stóp niwelujemy przy użyciu toksyny botulinowej.

 

 

Usługi dostępne w:

 

​Klinika Radość

Ginekologia

W Klinikach dr Sobczak zapewniamy Pacjentkom pełen zakres świadczeń ginekologicznych począwszy od profilaktyki przez diagnostykę po kompleksowe leczenia ginekologiczne.

 

Możliwe jest pełne prowadzenie ciąży wsparte badaniami USG oraz konsultacje ginekologiczne. Przeprowadzamy szereg badań, a wśród nich diagnostykę obrazową, USG ginekologiczne dopochwowe, nieinwazyjną diagnostykę prenatalną. Wykonujemy badania genetyczne w kierunku HPV, szczepimy przeciwko HPV, a także oferujemy rozwiązania profilaktyczne i leczenie HPV.

 

W ramach profilaktyki zachęcamy wszystkie Pacjentki do regularnych wizyt mających na celu kontrolę swojego stanu zdrowia. Pozwala to na zmaksyalizowanie skuteczności ewentualnego leczenia. Wizyta u specjalisty połączona z szerokim zakresem przeprowadzanych badań powinna odbywać się nie rzadziej niż raz na rok. Lekarz ginekolog pomaga Pacjentkom również w wyborze najbardziej odpowiedniej i skutecznej metody antykoncepcyjnej. 

W celu pełnej i dokładnej diagnostyki oferujemy szeroki wachlarz diagnostyki, a w tym badania krwi oraz USG. Gabinet ginekologiczny wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, dzięki któremu możliwa jest szybka i niezwykle dokładna analiza prowadząca do diagnozy wskazującej skuteczne leczenie. 

Wszelkie wizyty odbywają się pod okiem lekarza ginekologa o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, który pomaga naszym Pacjentkom w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

Kardiolog

Nasz wykwalifikowany i doświadczony lekarz kardiolog zajmuje się planowaniem oraz prowadzeniem leczenia kardiologicznego. Każdego dnia nabywa cenną wiedzę współpracując z zespołem specjalistów z dziedziny kardiochirurgii. Na co dzień przygotowuje i prowadzi Pacjentów do operacji kardiochirurgicznych. Pomaga osobom z chorobą wieńcową oraz niewydolnością serca i prowadzi Pacjentów po zawale serca. Leczy zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków oraz nadciśnienie tętnicze.  

Ortopedia

W Klinikach dr Sobczak ortopedią zajmuje się wysoce wykwalifikowany lekarz z wieloletnim doświadczeniem i długim stażem pracy w szpitalu jako chirurg ortopeda- traumatolog. Posiada specjalizacje z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Zajmuje się konsultowaniem i pełnym prowadzeniem Pacjentów przez proces leczenia i rehabilitacji. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi, takie jak iniekcyjne blokowanie stawów. 

Wszystkie konsultacje ortopedyczne przeprowadzane przez naszego eksperta obejmują problemy i schorzenia kończyn górnych i dolnych. Jest zorientowany na trudności związane ze stawami barkowo-obojczykowymi, ramiennymi, łokciowymi, promieniowo-nadgarstkowymi, biodrowymi, kolanowymi, skokowymi oraz zmianami zwyrodnieniowymi w postaci tzw. blokowania stawów.

Psychiatra

W naszym zespole posiadamy znakomitego lekarza psychiatrę zajmującego się badaniem i stosowaniem biopsychospołecznych zasad w etiologii, ocenie, rozpoznaniu, leczeniu, rehabilitacji i zapobieganiu behawioralnym, emocjonalnym i umysłowym zaburzeniom. Wspomniane niedogodności mogą występować w życiu każdego człowieka samodzielnie lub wspólnie z innymi problemami tej natury. Mogą być to m.in. stany lękowe, depresja czy psychoza. Pragniemy zapewnić Państwu łatwy dostęp do świadczeń pozwalających na leczenie i pozbycie się tych problemów w komfortowej i przyjaznej atmosferze przy wykorzystaniu wyników najnowszych i sprawdzonych badań oraz założeń.

 

Medycyna pracy

Kliniki dr Sobczak zapewniają wsparcie z zakresu medycyny pracy. Pomagamy w przeprowadzaniu badań wstępnych, okresowych i kontrolnych dla Pracowników wszelkich branż zawodowych narażonych na różnorodne szkodliwe czynniki. Oferujemy badania Kandydatów na kierowców potwierdzone świadectwem kwalifikacji niezbędnym do Wydziału Komunikacji. Wspomagamy Zatrudnionych w pracy na wysokościach i maszynach w ruchu. Wydajemy zaświadczenia dla Pracowników obsługujących monitory ekranowe. Zapewniamy wsparcie w realizacji badań laboratoryjnych w bardzo szerokim zakresie oraz badań sanitarno-epidemiologicznych wraz z wydaniem orzeczenia. Realizujemy badania dotyczące pracy w promieniowaniu jonizującym.

Punkt pobrań

Przy współpracy z laboratoriami ALAB, przeprowadzamy pełen zakres badań laboratoryjnych z moczu, krwi oraz kału.

Profesjonalnie przeprowadzone badania, najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny oraz wieloletnie doświadczenie, są gwarancją kompleksowej i szybkiej obsługi każdego pacjenta. W rezultacie otrzymujemy wiarygodne wyniki, będące gwarancją trafnej diagnozy, pozwalającej na wdrożenie skutecznej i efektywnej terapii.

Jeżeli chcielibyście Państwo wykonać badania przed godziną 9:00, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Dane kontaktowe

zobacz jak do nas dojechać

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.